Eryaman Web Tasarım

Ankara'da web sitesi sahibi olmak isteyenler için uygun fiyatlı web tasarım yapmaktayız. Sitemizde seo ve adwords dersleri de bulunmaktadır.

Web Tasarım Yapmak İçin Gerekli Programlar

08.10.18 Web Tasarım Dersleri 0 Yorum

Web tasarım yapmak için gerekli programları öğrenmek istiyorsanız bu dersimizi kaçırmayın. Web sitesi yapmak için gerekli programlar. Eryaman web tasarım firması olarak hem sizlere öğretmeye öğrenemeyenler için ücretli olarak web sitesi yapmaya çalışıyoruz. Web sitesi oluşturan kişilerin iyi ve kaliteli bir web sitesi yapmak için kullanması gerektiği birçok web tasarım programı bulunmaktadır. Bu programlar sayesinde tasarımcılar tasarlamış oldukları web sitelerini oldukça kısa bir süre içerisin de profesyonel bir biçimde kullanıma hazır hâle getirmektelerdir. Web sitesi tasarımında kullanılan programlar ise şunlardır.

Adobe Dreamweaver

Web tasarım programları arasın da en çok tercih edilen web tasarım programlarından birisi olan Adobe Dreamweaver programı kolay kullanımı sayesinde HTML, PHP, ASP, JAVASCRİPT gibi birçok program ile kolay ve hızlı bir şekilde web tasarımı yapılabilmektedir. Ayrıca kodlama işlemlerini de bu program sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Adobe Fireworks

AdobeFireworks programı en kaliteli web tasarım programlarından bir tanesidir. Adobe Fireworks programının diğer web tasarım programlarından ayıran en büyük özelliklerinden bir tanesi PDF dönüş dürücüsüne sahip olmasıdır. Adobe Fireworks programı yalnızca web tasarımı oluşturmak için yapılmış olan bir grafik editörüdür.

Web tasarım yapmak için gerekli programlar yükleme ekranları

Microsoft Frontpage

Microsoft Frontpage programının en iyi yanlarından bir tanesi web tasarımına yeni başlayacak olan kişilerin bile rahatlıkla kullanmasını sağlayan kolay bir kullanım ara yüzüne sahiptir. Frontpage program ile birçok platform ve sayfa tasarımı yapa bilirsiniz. Frontpage programı sayesin de tasarlamış olduğunuz web sitesine vinyetler, resimler ve yazı metinlerini kolay bir şekilde web sitenize yükleye bilirsiniz.

Web Tasarım Görselleri İçin Adobe Photoshop

Sitenizi hazırlamak için ilk önce görsel olarak planlamanız gerekmektedir. Bu işe uygun, piyasada en çok kullanılan program Adobe Photoshop olarak bilinmekte ve kullanılmaktadır.

Adobe Flash

Adobe Flash programı en çok kullanılan web tasarım programlarından bir tanesidir. Flash programının bu denli çok kullanılmasının sebebi ise hareketli animasyonlar oluşturmaya imkân sunuyor olmasından kaynaklanmaktadır. Flash programı üzerinden imaj dosyaları ile ve çizim yaparak kendinize özgü animasyonlar yapa bilir ve rahatlıkla tasarlamış olduğunuz web sitenize yükleye bilirsiniz.

Freehand

Freehand web sitesi tasarım programı genel olarak Logo ve reklam tasarımları oluşturulurken kullanılmaktadır. Ayrıca Freehand programın da tasarlamış olduğunuz Logo ve reklamları tasarlamış olduğunuz web sitesine düşük çözünürlükle yüklenmesi halinde bile görüntü kalitesi asla düşmemektedir. Bu sebepten dolayı Freehand programı birçok web site tasarımcısının en çok kullandığı tasarım programlarından bir tanesidir.

Web tasarım yapmak için gerekli programların çoğu demode veya son kullanma tarihi geçmiş diyebilirim. Ancak Dreamweaver programı en bilindik ve kullanışlı program olarak bilinmektedir. Ancak bizim sizlere tavsiyemiz arama motorları optimizasyon mantığını anlayabilmeniz için hiç bir program kullanmamanız ve sıfırdan yazılım yapmanızdır. Bunu içinde HTML ve CSS derslerine göz atmanızı öneririz. Ancak bunların hiç biriyle uğraşmak istemiyorsanız SEO fiyatlarımızı inceleyerek web siteniz için optimizasyon yaptırabilirsinizç

Önceki konu

Sonraki KonuYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?