Eryaman Web Tasarım

Ankara'da web sitesi sahibi olmak isteyenler için uygun fiyatlı web tasarım yapmaktayız. Sitemizde seo ve adwords dersleri de bulunmaktadır.

Web Tasarım Nedir

18.09.18 Genel Konular 0 Yorum

Bir ürünün, hizmetin ya da bireyin tanıtım ve reklamının yapılması veya bir firmanın genel hatlarıyla tanıtılması için uluslararası ağda yayınlanan online sistemlerin tamamına web sitesi denir. Bu sitelerin oluşma süreci ise web tasarım olarak adlandırılır.

Web Tasarımdaki Aşamalar Nelerdir?

Web tasarım aşamasındaki ilk süreç, projelendirme ve analiz olarak başlar. Kurumsal bilgiler, hizmetler ya da ürünler hakkında genel verilerin kayıt işlemleri yapılır. Elde edilen bu veriler doğrultusunda da rakip analizler yapılır. Daha sonra en çok beğenilen web sitesi incelenerek sektöre ve içeriklere tamamen uygun olan tasarım uygulamalarındaki aşamalara geçilir. Tasarım işlemlerinde müşteri onayları alındıktan sonra, sitenin genel kodlama aşamalarına geçilerek devam edilir. Web sitesinin en önemli etkenlerinden biri olan farklı ekran boyutlarında çalışma, tüm tarayıcılarda çalışma ve hız gibi işlemler, en sorunsuz hale getirilir. Web tasarımcı tarafından yapılan kodlama ve genel hatlarıyla tasarım işlemleri bittikten sonra, demoversiyon olarak hazırlanan sitenin sunumu yapılır.

web tasarım nedir? aşamaları ve avantajları nelerdir

Kullanıcı Dostu Bir Tasarım Oluşturmak

Web tasarım işlemlerindeki en önemli nokta, tasarımın kullanıcılara hitap edebilmesini sağlamaktır. Özellikle görsel açıdan ilgi çekici olan bir web sitesi, ürünün ya da hizmetin daha geniş kitlelere açılmasına vesile olabilir. Basit ve etkili arayüzler, renk uyumları ve yazı boyutları, tasarım aşamasının en önemli ayağını oluşturur. Navigasyon, interaktif uygulamalar, uyumluluk gibi genel kullanıcı dostu ürünler, sitede gezinti halinde olanlara oldukça yarar sağlar. Özellikle ihtiyaç duyulan bilgilere ya da verilere kolayca ulaşılabilmesi de, sitenin ve ürünlerin amacına ulaşmasını sağlar.

Web Tasarım Yaptırmanın Avantajları

Sanal dünya içerisinde yer almayanların sektörde bir adım geride oldukları bir gerçek. Bu nedenle web sitelerinin öneminin oldukça fazla olduğu biliniyor. Ancak web sitesinin başarılı olabilmesi için de, tasarımın sektöre uygun ve içerik olarak zengin olması gerekiyor. Başarı bir web sitesi çoklu avantajları da beraberinde getirir. Bu sayede, coğrafi uzaklıkların hiçbir önemi kalmayarak, ürün hizmetlerin en uzak bölgelere bile ulaşması sağlanabilir. E-ticaret satışlarının artması, 24 saat ziyaret edilebilmesi, pazarlama gelirlerini artırması ve firma/ünün tanıtımları için, başarılı bir web tasarımın önemi son derece büyüktür.

Neden Eryaman Web Tasarım’ı Seçmelisiniz?

Diğer web sitesi firmalarından farkımız dürüst, çalışkan ve işimizin ehli olmamızdır. Çoğu İnternet sitesi yapan firma masraftan kaçarak yapması gereken işi en ucuza getirip sizin web sayfanızı sadece aracı olarak kullanmaktadır.  Ankara Eryaman Web Tasarım olarak bizim amacımız yaptığımız iş imzamız olup kaliteli, hızlı ve kullanıcı dostu siteler oluşturmaktayız. Hem sizin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılaması, hemde bizim içinde referans olabilmesi çok önemlidir.

2006 senesinden beri hizmet veren tasarım firmamız çalıştığı müşterilerini ihtiyaçlarını tam karşılayarak yoluna devam etmektedir. Bu yüzden Web Tasarım Nedir diye sorulduğunda müşterilerimizin aklına “ne olduğu değilde nereye yaptırabilirim” diye düşünme derdinin olmamasıdır.

Önceki konu

Sonraki KonuYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?