Eryaman Web Tasarım

Ankara'da web sitesi sahibi olmak isteyenler için uygun fiyatlı web tasarım yapmaktayız. Sitemizde seo ve adwords dersleri de bulunmaktadır.

SEO’da İçeriğin Önemi

23.09.18 Seo Dersleri 0 Yorum

Pek çok kurumsal ya da bireysel site sahibi kişi sahibi bulunduğu sitenin Google aramalarında üst sıralarda çıkmasını ister. Ancak bunu elde etmenin yolu SEO uyumlu makale yazılmasından geçmektedir. Bu kapsamda SEO’nun aslında içerik yazımıyla ilgili olduğunu güvenle söyleyebiliriz. İşte İçeriğin SEO için önemini ortaya koyan noktalar;

SEO, Anahtar Kelimelerin ve Arama Terimlerinin Stratejik Kullanımını Gerektirir

Web sitelerini ve blog sitelerinin gönderilerini değerlerine göre sıralamak bakımından çok büyük ilerlemeler kaydedilse de, web siteler için anahtar kelimeler hala önemlidir. Anahtar kelimelerin önemini, Google’daki sıralamanızın, anahtar kelimeleri ya da alternatiflerinden bir tanesini web sitenizin ya da blog paylaşımlarınızın etiketinde kullanıp kullanmadığına bakarak değerlendirebilirsiniz. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için en uygun anahtar kelimeleri en uygun içeriklerde kullanmanız gerekecektir. Eğer ki yeterli kalitede içeriğe sahip değilseniz, doğru anahtar kelimeyi sıralamak zor bir işlemdir.

Sosyal Geçerlilik Sadece Kaliteli İçerikten Elde Edilebilir

Google’da daha az kaliteli içeriğe sahip olmasına karşın sahip olabildikleri sosyal doğrulama yardımı ile pek çok web sitesinin ve blog sitelerinin yazılarının çok iyi bir biçimde sıralandığını gözlemleyebiliriz. Ancak bu durum sadece uzman bir SEO çalışması ve para ile hizmet almayla gerçekleşebilir. Küçük ya da orta ölçekte işletmeler için, sosyal doğrulamaya sahip olabilmenin tek yolu kaliteli içerik yazmaktan geçer.

SEO uyumlu makale örneği

SEO uyumlu makale kaliteli olduğunda, herhangi bir değer sağlamış olduğunda, kullanıcılar içeriğiniz aracılığı ile aramış olduklarını bulduklarında, sosyal medya hesapları ile sosyal ağ siteleri vasıtasıyla içeriğiniz ile etkileşime girme eğiliminde olacaklardır. Arama motorları robotları tüm bu eylemleri sosyal doğrulama olarak algılar ve hemen ardından bağlantılarınızı sıralamak üzere bu sosyal doğrulamaları kullanır

SEO Uyumlu Makale Nasıl Olmalı

Onca şey anlattık ama makale içeriği hakkında şöyle olmalıdır diye hiç bir bilgi vermediniz diye düşündüğünüze emenim. İşin gerçekten okunması gereken kısmına gelirsek SEO uyumlu makale oluşturmak için içerisine neler eklemeliyiz;

  1. H Tagları (Yazı içerisinde kesinlikle h1, h2 ve h3 tagları anahtar kelime içerisinde oluşturmamız gerekiyor. Örneğin anahtar kelimemiz “gel bana bazı bazı” ve şu şekillerde kullanabilirsiniz. h1–> Gel bana bazı bazı, h2–> gel bana bazı bazı nedir h3–> gel bana bazı bazı nereye gelir. )
  2. Anahtar kelime yoğunluğu ( 300 kelimelik bir makale içerisinde en fazla 4 kez anahtar kelimenizi kullanmanızı öneririz. Eğer ki daha fazla kullanmanız gerecek olursa eş anlamlı kullanarak bu açığınızı kapatın. 4 kezden fazla kullanımı özellikle Google arama motoru tarafından sevilmeyecektir.)
  3. Kalın ve italik yazı (Anahtar kelimeyi kalın ve italik yazarak belli edin. Ancak dikkat etmeniz gereken olaydan bir tanesi örneğin kalın yazılan anahtar kelimeye ek bir kelime daha ekleyip bu şekilde kullanın.)
  4. Özgün yazı ve resim (Makalenizin içeriği kesinliklikle resimler dahil özgün olması zorunludur. Aksi takdirde arama motorları sitenizin ve alan adınızın değerini düşürerek sizi sıralamadan düşürür. )
  5. Yazı uzunluğu ( Yazı uzunluğu makale optimizasyonu için büyük değer taşır. 150 kelimelik bir makale ile 300 kelimelik bir makale arasında büyük bir değer farkı vardır.)

Kaliteli Backlinkler Sadece Kaliteli İçerikle Elde Edilebilir

Backlinkler aynı zamanda bir sosyal doğrulama şeklidir, ancak backlinkler için sosyal medya ve sosyal paylaşım sitelerine odaklanmak zorunda değilsiniz. Bu durumda kendinize sormanız gereken soru kullanıcılar neden web sitenize veya blog’unuza bağlanır? olmalıdır. Bazen size backlink vermek için web siteleri ve bloglara para ödeyebilirsiniz. Bu durumu, Google doğrulama olarak görür ve elde ettiği verileri web sitelerinizi ve blog paylaşımlarınızı sıralamak için bu sosyal doğrulamayı kullanır.

Web Sitenizi Google Üzerinde Sıralamaya Sokmak için İçeriğe İhtiyaç Vardır.

Bu basit bir mantıktır. İçeriğiniz yoksa, Sitenizin durumu arama motoru sıralamasında ne olacak? Google robotları sitenizin resimlerini Google görsellerde ya da Google Video bölümünde sıralar, yazılarınızı ise metin bölümünde sıralamaktadır. Bu nedenle, içerik yazımı, SEO’nuz için çok önemlidir.

SEO Uyumlu Makale Fiyatları

Eryaman web tasarım olarak biz bile ücretli bir şekilde Google uyumlu makale yazdırmaktayız. Ancak sektörde ne kadar tamamen uyumlu makale yazıyoruz denilen kişi varsa hiçbirisi makale optimizasyonundan anlamamaktadır. Mesela bu içeriğin ilk 350 kelimesi para vererek yazdırdığımız makaledir. Ancak arkadaşlar makale yazmak yerine para alabilmek için karalamışlar diyebiliriz. Sizlere doğru bilgi verebilmek adına bizde gerçek bilgiler doğrultusunda ekleme yapmak zorunda kalıyoruz. Yazdırılan içeriğin fiyatı ise 100 kelimesi 1,5 TL olmaktadır. Ancak yazılan makaleler sadece çöp. Örneğin 100 kelimesini 5 TL’na yazan yerlerde var ancak biz bunların hiç birini tavsiye etmiyoruz. Çünkü işi bilen birisiyle bilmeyen birisinin yazması arasında dağlar kadar fark olacaktır. Eğer ki yazılarınızın üst sıralarda çıkmasını istiyorsanız insanların işe yarayacak gerçek bilgilerle doldurunuz. Aksi takdirde 1. sırada çıksanız dahi siteniz orada kalıcı olmayacaktır.

Yazımızı işe yarar bulduysanız diğer insanlarında faydalanabilmesi için sosyal ağlarda paylaşmayı unutmayın. Eğer SEO ilk uğraşmak istemiyorsanız ücretli kurumsal SEO hizmetimiz için burayı tıklayarak bilgi alabilirsiniz. Kendini arama motoru optimizasyonumu kendim yapacağım dersenizde diğer SEO dersleri içinde buraya tıklayın. İster kendiniz yapın ister başkasını yaptırın ama en kaliteli olmak için en iyisini seçin.

 

Önceki konu

Sonraki KonuYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?