Eryaman Web Tasarım

Ankara'da web sitesi sahibi olmak isteyenler için uygun fiyatlı web tasarım yapmaktayız. Sitemizde seo ve adwords dersleri de bulunmaktadır.

Seo

17.04.18 0 Yorum

Seo çalışması yaptırmak isteyen için Ankara Eryaman’da kurumsal Seo danışmanlık hizmeti veriyoruz. Uygun Seo fiyatları sayesinde sizlerinde web sitesi arama motorlarında üst sıralarda çıkmaya başlasın.

Markalaşmanızı ve işinizin daha görünür olmasını hızlandırarak sitenize potansiyel kişileri çekmektedir. Tüketici davranış ve psikolojisi hakkında size fikir verirken, yatırım getirisini de arttırır. “Neden SEO yaptırmalıyım?” diye düşünüyor ya da Arama Motoru Optimizasyonu önemiyle ilgili sorular taşıyorsanız; sizin için bu pazarlama aracının özelliklerini bilmeniz gerekir.

Markalaşma ve Marka Görünürlüğü Oluşturma

Tüketiciler şirketinizi ya da ürününüzü arama motorunda arattığı zaman; doğal olarak siz de en üst sıralarda yer almak istersiniz. Ancak bunun yolu, tüm kullanıcıların yalnızca sizin web sitenize tıklamasını istediklerinden değil; daha farklı dinamiklerden geçmektedir. Anahtar kelime kullanımı sayesinde arama motorlarında çıkmanın çok daha fazlası bulunmaktadır. Örneğin, arama motorlarında araştırmada bulunan çoğu kişi; yalnızca bir seferliğine araştırma yaparak, bazı sitelere tıklayarak araştırmasını bitirmiyor. Bunun yerine, pek çok web sitesine tıklayarak; kullanmış oldukları anahtar kelimeleri yeniden düzenliyor.

Karşılarına bu aramada çıkan web sitelerini inceleyerek; yaptıkları araştırmaları daha rafine bir biçime getiriyorlar. Bu durum sizin şirketiniz için neyi ifade etmekte peki? Özetle, bütün araştırma sonuçlarında düzenli bir şekilde belirlediğiniz zaman; potansiyel tüketicileriniz ile beraber daha çok ortak zeminde buluşmuş olmaktasınız. Böylelikle; her aramalarının sonucunda karşılarına sizin siteniz çıktığında; tüketiciler eninde sonunda sizin sitenize yönleniyor. Bu durum bizi, Arama Motoru Optimizasyonu‘nun neden bu denli önemli olduğu konusunda bulunan bir diğer kurala götürüyor.

SEO için önemli başlıklar

Şirketinizin Güvenilirliği Sağlamak

Tüketiciler, arama motorlarında arama yapmalarının ardından karşılarına çıkan sıralamaları zihinlerinde de olsa not alır. Çoğu zaman da bunu bilerek yapar. Tüketicilerin bakış açısına göre, üst sıralarda bulunan şirketler daha fazla güven verir. Arama motorlarında yaptıkları aramalar sonucunda, aradığı konuyla sizin şirketinizi ilişkili buluyorlar. Bu da tüketicilerin size yönlenmesini sağlayacaktır.

Doğru Reklam Stratejisi İçin

Şirketinize Arama Motoru Optimizasyonu ile yapacağınız yatırımlarda, geleneksel yollarla yapacağınız reklamlara kıyasla daha fazla geri dönüş alacağınız bir gerçek. Hatta geleneksel reklamcılığı bir kenara koyup, dijital reklamcılığı da eklemek mümkündür. Bunun nedeni; tüketicinin keyifli vaktini ya da favori şovunu bir biçimde bölerek ortaya çıkan pazarlama stratejisinden uzak yapısıdır. Arama Motoru Optimizasyonu ile şirketin ve pazarlama stratejiniz, olması gereken zamanda potansiyel olan tüketicilere görünür.

SEO Fiyatları

Aslında arama motoru optimizasyonu yaptırmak isteyenlerin ilk aklına fiyatı ne kadar? Ucuz mu yoksa pahalı mı? sorularına cevap aramak oluyor. Ancak bu sorulara cevap bulmak zannedildiği kadar kolay olmamaktadır. Farklı sektörlerde farklı anahtar kelimeleri bulunmakta olup farklı bütçe ve zamana dayalı bir hesaplama yapılması gerekir. Yani çok basit bir anahtar kelimede bile rakip firmaların siteleri incelenerek sektörün SEO analizi yapılıp daha sonra uygun fiyat çıkartılmalıdır.

Aslına bakarsanız çoğu firma sabit fiyatlarla bu işi yürütmekte sizin,0 işinizin ve kendilerinin zamanlarını boşa harcamaktadırlar. Çünkü bu iş çok ciddiye alınması gerektiği bir yana, senelerin verdiği gerçek bilgi birikimi sayesinde olmaktadır. 2005 senesinden bu yana biriktirdiğimi gerçek bilgileri SEO dersleri adı altında sizler için derliyoruz. Dilerseniz sizde sıfırdan başlayıp Web sitenizi arama motorları için uygun hale getirip sıralamalarda yükselmesini sağlayabilirsiniz. Şimdi bu kadar yazı okuduk ama sorumuzun gerçek cevabını alamadık diye düşünebilirsiniz. Eryaman Web Tasarım firmamızın arama motoru optimizasyon fiyatı aylık 500 TL‘den başlamaktadır.

SEO Yaptırdığım Web Sitem Ne Kadar Süre İçerisinde Üst Sıralara Çıkar?

Şimdi en can alıcı soruyu sordunuz. Çünkü bu soruya o kadar çok yönden bakılması gerekiyor ki net cevap verebilelim. Bu süreyi etkileyecek faktörleri sıralayalım;

 1. Sitenin Eskiliği
 2. Alan adının com.tr uzantılı olması
 3. SSL sertifkası kullanımı
 4. İç link, yazı ve Htagı optimizasyonları
 5. Dış link stratejisi
 6. Spam link bağlantıları
 7. Sitenizde ki silinmiş sayfalar (404 sayfaları)
 8. Google Webmaster Tools Ayarları
 9. Site Hızı
 10. HTML ve CSS kod hataları
 11. Özgün yazı içeriği ve dahası

Başlıca nedenler olarak bu saydıklarım en büyük etkenler. Anlayacağınız sitenizde yapılması gereken o kadar çok iş var saymakla bitiremeyiz. Bu işlemler arasında bizi  en çok zorlayacak kısım ise Web sitenizi bize yaptırmadıysanız sitenizin çok işi var demektedir. Sitenin her kodunun kendine özgü olması çok önemlidir. Bu işi bilen birinin Web sitenizi yapması sizi bir çok yükten ve masraftan kurtaracaktır. Tarafımıza sıfırdan kodlama bir site yaptırarak bu sorunların çoğunu elemiş oluyorsunuz. SEO uyumlu Web siteniz için arama motoru optimizasyonuna daha az para harcıyorsunuz. Unutmayın ki daha az para ve zaman harcaman için önceliğiniz sitenizin iç SEO optimizasyonu olmak zorundadır.

Artık arama motorlarında üst sıralarda çıkmak o kadar önemli hale geldi ki, Google bize onu daha iyi anlayabilmemiz için ihtiyacımız olan yardımı bize sunmuştur. Bu tavsiyeler uyup site içi optimizasyonunu hiç bir ücret ödemeden kendinizde sağlayabilir ve üst sıralarda yerinizi alabilirsiniz.

 Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.