Eryaman Web Tasarım

Ankara'da web sitesi sahibi olmak isteyenler için uygun fiyatlı web tasarım yapmaktayız. Sitemizde seo ve adwords dersleri de bulunmaktadır.

Logo Tasarım Nasıl Yapılır

05.02.20 Genel Konular 0 Yorum

Logo tasarım ihtiyacı olanlar için logo tasarım nasıl yapılır öğrenin. Ücretsiz logo yapmak Eryaman web tasarım sayesinde çok kolay. Kurumsal bir firma için logo tasarımı yaptırmak istendiğinde öncelikle logonun tam anlamını bilmek gerekir. Logo, temel olarak bir firmanın diğer firmalardan farklılığını, ayırt ediciliğini sağlayan faktördür. Logoların tasarımlarında harf ve simge bulunur. Her firma için özgün olması gereken bu logoların profesyonelce hazırlanması, marka imajını başarıyla temsil etmesi ve değer katması açısından çok önemlidir. Modern çağda her alandaki ürün ve marka hizmetlerinin hızla artış göstermesi firmaların logo tasarımı konusundaki ihtiyaçlarını da paralel olarak arttırıyor. Bu çerçevede de günümüz Türkiye’sinde tasarım ajansları tarafından firmaların ihtiyaçlarına odaklı olarak logo hizmetleri sunuluyor.

Logo tasarım nasıl yapılır

 

Logo Yapmak İçin Gerekli Siteler

eSa

eSa Logo tasarım yaptırmak isteyenler için benzersiz görseller sunar. İlk olarak kendi ücretli web sitemizden bahsetmek istedik çünkü diğer sunacağımız sitelerin hepsi ücretsiz olduğunu iddia ettiği gibi, iş sonunda 200 TL’ye yakın ücret istemektedirler. Ciddi bir firmaysanız ve işinizde ilerleme kaydetmek istiyorsanız. Akılda kalıcı ve dikkat çekici logolarını müşterilerinize sunmak zorundasınız. Bu nedenle aşağıda açıklayacağım ücretsiz logo sunan web siteleri işinize geçici bir şekilde çözüm sunacaktır.


crello

Crello logo yapımı için oldukça basit bir web sitesidir. Türkçe dili sayesinde rahatlıklı kayıt olunabilir ve gerekli adımları izleyerek web sitesi oluşturabilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra en üst sağ köşeden TR dilini seçerek Türkçe’ye geçiş yapın. Üyelik oluşturmak için Facebook veya Google hesabınızı kullanmanız sizin için kolaylık sağlayacaktır.  Kayıt olduktan sonra açılan sayfada logo yazarak logo tasarım kısmına geçebilirsiniz.

Sol tarafta çıkan şablonlardan bir tanesini seçerek sağ taraftaki kare alana geçirebilirsiniz. Fotoğraflar kısmından seçmeye kalkışmayın çünkü o kısım paralı üyeler için geçerli. Logonuza arka plan seçmek için 3. sekmeyi seçmeni gerekiyor. Burada da 0,99$ karşılında ekleme yapabiliyorsunuz. Metinler kısmına basarak ücretsiz metin ekleyebiliyorsunuz. Nesneler kısmı da ücretsiz olarak sunulmaktadır. Tüm işlemleri keyfinize göre tasarladıktan sonra sağ üstte bulunan indir düğmesine tıklayın. Ancak 30 gün boyunca ücretsiz olarak yararlanmanız gerek sistemde kredi kartı bilgileriniz istenmektedir.

Dikkat etmeniz gereken durumsa bu gibi siteler 30 gün sonra otomatik olarak kredi kartınızdan para çekebiliyorlar.


freelogodesign

freelogodesign İngilizce ve gerçekten ücretsiz logo tasarımı sunan bir web sitesidir. Ana sayfada “enter your company name” yazan yere firma isminizi yazıp,  “All categories” yazan yerde de firmanız ile alakalı kategoriyi seçmeniz gerekiyor. Seçiminiz sonrasında alt kısımda logoları görebiliyorsunuz. Seçimin yapmanız için tasarımı orta kısımda parlak olarak bırakmanız ve “Get Started” yazan yere tıklıyorsunuz.

Açılan sayfada isterseniz tüm logoları görüp seçiminizi değiştirebiliyorsunuz. “Add” düğmesine tıkladıktan sonra düzenleme paneli açılarak istediğiniz düzenlemeleri yapabiliyorsunuz. İşlemlerinizi bitirdikten sonra sağ üst kısımda bulunan “Save” düğmesine basarak açılan sayfada Free kısmının altındaki “Download” düğmesine basarak adınızı ve e-mail adresinizi giriyorsunuz. Ardından hemen mail adresinize yeni logonuz gönderiliyor.

Dikkat edilmesi gereken nokta ücretiz logo 200×200 piksel olarak gönderilmektedir. Daha büyük ve PDF, JPG veya SVG formatında isterseniz 34 Euro ödemek zorunda kalıyorsunuz.


Logo Tasarım Fiyatları

Sadece harf ve simgeden oluşan bir obje olarak düşünülüyor olsa da soyut yönden firmalar açısından oldukça büyük bir önemi bulunmaktadır. Bu yüzden logo tasarımı konusunda ne kadar profesyonel çalışma gerçekleştirilirse, alınacak sonucun başarısı da o kadar çok olacaktır. Bir firmanın ürün veya hizmetlerinin ayırt edilmesi, popülaritesinin sağlanması açısından logonun düşünüldüğünden çok daha fazla etkisi bulunmaktadır. Bu yüzden her firma vizyonunu, kalitesini ve ürünlerini başarıyla temsil edecek bir logoya sahip olmalıdır. Bir firmayı soyut veya somut olarak temsil edecek logonun tasarlanması sürecinin mutlaka profesyonelce yürütülmesi gerekir. Firmaların faaliyet gösterdiği sektör dinamikleri gözetilerek, firma imaj ve vizyonuna uygun bir tasarım şekillendirilmelidir. Böylelikle her kullanıldığı yerde firmanın tüketici cephesinde ayırt edilebilmesini sağlamaktadır. Tüm kredi kartlarına taksit imkanıyla 199 TL’ye logo tasarım siparişi vermek için tıklayınız.

Logo Tasarım Nasıl Olmalı?

Günümüzde bir logonun en temel faktörlerinden birisi ayırt ediciliği ve yanı sıra özgünlüğüdür. Yani tüketiciler tarafından nerede görülürse görülsün doğrudan firmayı hatırlamasını sağlaması gerekir. Bu yüzden firmanın vizyonu, hizmet ve ürünleriyle bağdaşık bir yapıya sahip olacak görsellik sunması gerekir. Bununla birlikte iyi bir logo tasarımı için mutlaka popülarite ön planda tutulmalıdır. Tüketicilerin her zaman aklında kalacak, kolay şekilde ayırt edilebilecek ve tanınabilecek yapıda olmalıdır. Bununla birlikte logoların üzerinde yer alan harflerin veya kelimelerin herkes tarafından kolayca okunabilir olması gerekmektedir. Her tasarımda mutlaka harflerin kullanılmasına gerek olmadığı unutulmamalıdır. Temel olarak tasarımın firmanın tüm bileşenleriyle bağdaşık ve özgün olması gerekmektedir.

Logonuzu oluşturduktan sonra kurumsal web sitesi için https://www.eryamanwebtasarim.org/kurumsal-siteler/

Önceki konu

Sonraki KonuYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Son Yorumlar