Eryaman Web Tasarım

Ankara'da web sitesi sahibi olmak isteyenler için uygun fiyatlı web tasarım yapmaktayız. Sitemizde seo ve adwords dersleri de bulunmaktadır.

Ankara'nın En İyi Web Tasarım Firması Olan esa.gen.tr, Müşterilerine SEO ve Mobil Uyumlu Web Siteleri Üretmeye Devam Ediyor.

Domain Seçimi

10.05.20 Genel Konular 0 Yorum

Çoğu webmaster domain seçimi yaparken en mükemmelini bulmak ister. En iyi alan adını bulmak ve satın almak için yöntemler burada. İnternet kullanıcılarına etkili bir şekilde ulaşmayı hedefleyenler için domain nasıl seçilmeli kriterlerine dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Bir web sayfasının kullanıcıyla ilk etkileşimini oluşturan ve doğrudan erişimi sağlayan domain yani alan adının vurucu niteliklerde olması gerekir. Çünkü tıp bir marka adı gibi web sitesinin alan adı da tüketiciyi cezp etmeye çalışacak, ilk aşamayı oluşturur. Bu nedenle de günümüzde İnternet sayfası açmaya karar verildiğinde alan adı konusunda hassas bir çalışma yürütülmesi gerekmektedir. Alan adlarının kısa olması, dikkat çekici olması ve tabii ki uyumlu olması gerekir. Böylelikle kullanıcılara çok daha etkili bir şekilde hizmet verilebilir.

domain seçimi

Domain Nasıl Seçilmeli?

Web sayfalarının markasını yani adını belirlerken pek çok farklı değişkeninin göz önünde bulundurulması gerekir. Alan adı nasıl seçilmeli sorusuna ilave olarak hangi kriterlere bakılması gerektiği de önemlidir. Öncelikle hangi kategoride/alanda faaliyet gösterileceği düşünülmelidir. Bunun dışında domain seçimi için web sayfasının içerik yapısı da oldukça önemlidir. Kullanıcıların sayfayı ziyaret ettiklerinde bulacakları içerik yapısının alan adıyla bağdaşık olması gerekir. Bu kriter aynı zamanda SEO açısından da teknik bir etki oluşturabilmektedir. Bu kriterlerin haricinde domain seçimi sırasında mutlaka kısa ve net olmasına dikkat edilmelidir. Bu sayede domain seçimi çok daha etkili ve çok daha doğru şekilde yapılabilir. İnternet sayfasının başarısı için önemli bir itici güç oluşturulabilir. Doğru alan adı seçimi için akıllıca davranmalısınız.

Satın Alman Yöntemleri

Alan Adı Nasıl Alınır?

Günümüzde İnternet sayfası kurulumu konusunda yoğun potansiyelin mevcut olması alan adlarının hızla dolmasına neden oluyor. Bu kapsamda da günümüz Türkiye’sinde alan adı satış hizmetleri sunan firmalar bulunmaktadır. Domain şirketleri aracılığı ile satın alımlar pratik bir şekilde gerçekleştirilerek, anında kullanılabilmektedir. Çeşitli kriterlere göre belirlenen domainlerin boşta olması da alınabilmesi için mutlaka gerekli olan temel hususlardan birisidir. Daha sonra en az 1 yıllık olacak şekilde domain satın alımı gerçekleştirilebilir. Domain nasıl seçilmeli kriterlerine göre belirlenen domainin satın alım işlemlerinin kurumsal firmalar aracılığıyla yapılması gerekir. Böylelikle son derece güvenli bir şekilde satın alım gerçekleştirilebildiği gibi her konuda teknik destek alınabilmesi de mümkün olur. En hızlı whois sorgulama için eSa’yı seçebilirsiniz.

Önceki konu

Sonraki KonuYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Son Yorumlar

    
    Domain Seçimi - En İyi Alan Adı Satın Alma Yöntemleri