Eryaman Web Tasarım

Ankara'da web sitesi sahibi olmak isteyenler için uygun fiyatlı web tasarım yapmaktayız. Sitemizde seo ve adwords dersleri de bulunmaktadır.

Adwords Reklamı Nasıl Oluşturulur?

05.10.18 Adwords Dersleri 0 Yorum

Daha fazla müşteriye ulaşmak ve işinizle alakalı şirketinizi daha önde görmek için reklamlar akla gelen ilk seçeneklerdir. Bunun için ise Google alt yapısı üzerinden işlemlerinizi pratik şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Google geniş kitlelere ulaşabilir olması nedeniyle reklam alanında da kullanılabilir olduğunu kullanıcılarına sunduğu hizmetler ile kanıtlıyor. Google Adwords uygulamasını görünce yanlış veya eksik bir şeyler yapmaktan korkmanıza gerek kalmadan basit adımlar ile reklam kampanyalarınızı oluşturabilirsiniz. Bunun için profesyonel destek almanıza bile gerek kalmadan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kampanyaların Yayınlanacağı Ağı Seçmek
İlk başta Google Adwords hesabınızı edinmeniz işlemlere başlamanız için gerekli olan adımdır. Hesabınızı sayfayı takip ederek kolaylıkla açabilirsiniz. İlk kampanyanızı oluşturmaya sıra geldiğinde ise Google size reklamın nerelerde erişilebilir olmasını istediğinizi soracaktır. Yeni başlayanlar için yalnızca arama ağ seçeneğini seçmek işlemlerin yönetilebilmesi adına daha kolay olacaktır. Bu seçeneği seçmeniz halinde anlaşılacağı üzere reklam kampanyanız sadece Google arama motorunda ve ilk 3’teki sayfalarda görülecektir. İşleme onay verdikten sonra sağ üst köşedeki tüm özellikler sekmesine tıklayınız. Kampanyanın adını açılan sayfaya yazabilirsiniz. Ardından kampanya hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Adwords kampanya seçimi

Reklam Kampanyası Oluşturma

Menü üzerinden ürünlerinizin arama sonucunda ulaşılabilir olacağı coğrafi yerleri, cihazları ve arama ağlarını seçebilirsiniz. Diller sorusuna varsayılan işaretini eklediğinizde Türkçe ayarda kalmasını onaylamış sayılırsınız. Google size seçimleri tamamladıktan sonra anahtar kelime teklifinde bulunacaktır. İlk denemeniz olduğundan otomatik tekliflere göz atmanız ve değerlendirmenizi tavsiye edilir. Aylık reklam bütçenizi de seçtikten sonra bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Açılan ekrandan reklam metnini oluşturmanız gerekir. Üzerinde çalışılmış ve dikkat çeken bir metin olması kolaylık sağlayacaktır. Bu kısımdan sonra ise karşınıza anahtar kelimeler çıkacaktır. Ürününüzün bulunabilmesi için anahtar kelimelerin doğru seçilmesi önemlidir.

Adwords ağ ve konum seçimi

Son İşlemler
Anahtar kelimeler arasındaki uyumu da test ettikten sonra son basamak olarak ödeme basamağına gelinir. Ekranda fatura bilgileriniz ve ödeme seçenekleri belirir. Gereken ödemeleri yaptıktan sonra ise Google Reklamcılık Politikaları tarafından denetime tutulan reklamınız onay alır almaz yayınlanacaktır. Sizde pazarlamanın etkisini ve verimini hemen görmeye başlayabilirsiniz.

Ads Reklam Onayı bekleme

Bu işlemler sonrasında reklamınız Ads yetkilileri tarafından incelendikten sonra yayınlanacak veya eksikleriniz belirtilecektir. İlk başlayanların yaptığı genel hata Google Ads politikalarını okumamaktadır. İlk yapmanız gereken nasıl reklam verebilirim sorusunu sormadan önce nasıl reklamım onaylanır diye araştırmanız olması gerekir. Eryaman web tasarım olarak biz sizler için Google Ads hizmeti sunarak hem zamanda hemde paradan tasarruf etmenizi sağlamaktayız.

Önceki konu

Sonraki KonuYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?